Dünya’dan Enerji Haberleri

We will be to changed of energy’s way at near future…!!!

(Yakın gelecekte enerjinin yolunu değiştireceğiz…!!!)

Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) Yetki Belgemizle, liyakatli ve tecrübeli ekibimizle ülkemizin sanayicisine Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliği alanında yarattığımız önemli katma değerlerimizle enerji tasarruflarını sağlayarak kârlılıklarını artıran çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

 

Bilgi için ; info@izgienerji.com

 

İzgi _ Flame, Doğalgaz ile çalışan, ısıya dayanıklı cam kaplamalı açık hava şöminemiz.

Ehliyetli ve Liyakatlı ekiplerimizle “Fabrikalarda Enerji Yönetimi, Enerji’nin Takip edilmesi ve Enerji Verimliliğinin sağlanması” çalışmalarımız beklentinin de çok üzerinde sonuçlar elde edilmesini sağladılar. Gururluyuz.!

İzgi Enerji ve Kimya A.Ş.
19 Kasım 2021  · 
COP26 İklim Zirvesi’ne taraf ülkeler, İskoçya’nın Glasgow kentinde buluştular ve iklim değişikliğine karşı alınacak önlemleri içeren Glasgow İklim Anlaşması’nı imzaladılar.
Bu yapılan anlaşmada, emisyon azaltma planlarının düzenli olarak gözden geçirilmesi, kömürün aşamalı olarak azaltılması ve gelişmekte olan ülkelere daha çok finansman verilmesi gibi kararlar alındı.
Sürdürülebilirlik Enerji Yönetimi ve Verimliliği çalışmalarımız kapsamında, Türk Sanayicimizin uluslararası rekabette gücünü artırması için “Enerji Yönetimi ve Verimliliği, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının etkin kullanılmasını sağlamak” konularında desteklerimiz artarak sürmektedir.
Bilgi : info@izgienerji.com

“Avrupa Yeşil Mutabakatı” sürecinde AB’nin atacağı adımları doğru okuyan, yorumlayan, ihtisas sahibi, yetkin kişilerin ve şirketlerin rehberliğinde yakından takip etmek ve iklim değişikliği ile mücadele konusunda dünyada yaşanan gelişmelere ülke olarak, sanayici birlikleri ile birlikte hızlı bir şekilde çalışmalara başlamak ve sisteme adapte olmak lazım.!Avrupa Birliği, 2023 yılında sınırda karbon denetimine başlıyor.!

Bilgi almak için; info@admin

Enerji Yönetimi, Dijitalizasyon ve Karbonsuz Endüstriye geçişin “Deniz Taşımacılığı” alanındaki yeni ve vizyonel gelişmeleri, Türkiyemizde de heyecanla karşılandı.Dünyanın ilk insansız ve elektrikli kargo gemisi Norveç’te görücüye çıktı. Deniz taşımacılığının geleceğini değiştirecek deniz aracıdır.Norveç merkezli Kongsberg ve Yara firmaları tarafından geliştirilen Yara Birkeland, dünyanın ilk tamamen elektrikli otonom yük gemisidir.Herhangi bir personele ihtiyaç duymadan yol alabilen kargo gemisi, yıl sonunda ilk görevini (Herøya ile Brevik arasında) yapacak ve deniz taşımacılığında gerçek anlamda yeni bir dönem başlatacak.* Teknik olarak verilen bilgilere göre Yara Birkeland bünyesinde 7 MWh kapasitesinde bir pil paketi taşıyor ve güçlü elektrik motorlarıyla 13 knots / 15 mph hızında yol alabiliyor. Birçok diğer kargo gemisinden daha ufak olan otonom gemi, net olarak 60 adet 40’lık konteyner taşıyabiliyor.Elektrikli yapısı sayesinde sıfır emisyonda görev yapan araç, elbette her türlü duruma karşı uzaktan kontrol edilebiliyor. Bunun için özel bir kontrol merkezi yer alıyor. Bu merkezdekiler gemideki kameralar ile her türlü veriyi elde edebiliyor.Gemilerdeki dizel motorlardan kaynaklanan zehirli Kükürt Oksit (SOx) ve Azot Oksit (NOx) emisyonlarıyla mücadele için hayat bulan Yara Birkeland, gelecekte daha büyük versiyonlara bir test platformu da olacak.

Bilgi : info@izgienerji.com

Güneş Enerjisi panelleri ve yeni nesil pil sistemleri ile “Gıda Taşımacılığında” kullanılan treylerin tavan kısmını güneş panelleriyle donatarak soğutma sistemleri için gereksinim duyulan gücü güneş enerjisinden elde etmeyi başardık. Treylerin çatısında kullanıldıgımız güneş panelleri, araç boşta dururken veya yolda seyahat ederken güneş enerjisini elektriğe dönüştürerek pilleri şarj etmeye devam edecek. Mevcut durumda, Tonlarca gıdanın yerel süpermarketlere taşınması normalde dizel yakıtla soğutulan sistemlerle sağlanıyor. Rölantide çalışan dizel motorlar, atmosfere günde 22 kilodan fazla karbondioksit salarken, her saat yaklaşık 3,78 litre yakıt tüketmektedir. İzgi Enerji ve Kimya A.Ş. ; Güneş Enerjisiyle donattığı gıda treylerlerinde, bu yöntem ile gıda taşıma sürecini “temiz enerji ve düşük emisyon” hedeflerine ulaştırmayı amaçlıyor. Bu alandaki treylerler, tek şarjda 12 saat ürün soğutabilen pillerle güçlendirilmiş sistemlere geçişi sağlamak üzere çalışacak.

Bilgi : info@admin


Dünyanın gelgit enerjisi ile çalışan en güçlü türbini iskoçya’da enerji hattına bağlandı.

Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliği çalışmalarımız yeni boyutlarıyla başarılı sonuçlar alarak devam ediyor.
Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliğini sağlamak bizim işimiz.!
Scroll to Top