Hakkımızda

İzgi Enerji ve Kimya Anonim Şirketi, 28 yıllık uluslararası ve ulusal enerji sektör deneyimine sahip, liyakatlı ve ehliyetli ekibi ile enerjinin tüm alanlarında faaliyet gösteren bir kuruluştur. Enerji yönetimi deneyimiyle enerji etüt ve verimliliği çalışmalarını yürüten şirketimiz, yenilenebilir enerji kaynakları (güneş, rüzgar, biyokütle, yakıt hücresi, hidrojen vb.) alanında mühendislik, danışmanlık ve EPC tecrübesi ile öne çıkar.

Enerji verilerini takip ederek raporlama süreçlerini yöneten İzgi Enerji ve Kimya Anonim Şirketi, gelişmiş teknolojik altyapısı ve bilgi birikimli insan kaynağı ile uluslararası standartlarda müşterilere hizmet sunmaktadır. Şirketimiz, karbon-nötr bir ekonomi için özelleştirdiği enerji alanına odaklanmıştır.

“Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliği” çalışmalarında, yenilenebilir enerji alanlarında enerji etütleri, fizibilite çalışmaları, projelendirme, mühendislik, danışmanlık ve sistem kurulumu gibi ihtiyaçları karşılayan çözümler sunan şirketimiz, T.C. Enerji Bakanlığı tarafından Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) şirketi olarak yetkilendirilmiştir.

Şirketimiz, Avrupa Birliği’nin 2050 yılında karbon-nötr bir ekonomiye ulaşma hedefi doğrultusunda Türkiye’de enerji sektöründe karbonsuzlaşmaya yönelik çalışmaları desteklemektedir. Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Paris Anlaşması çerçevesinde Türkiye’de çeşitli sektörlerde uygulanacak çözümleri sağlamak amacıyla danışmanlık, uygulama ve servis hizmetlerini sunmaktadır.

İzgi Enerji ve Kimya Anonim Şirketi, sektörel tecrübesi, nitelikli insan kaynağı, gelişmiş teknolojik altyapısı ve birikimli kadrosuyla Avrupa Birliği’nin Yeşil Mutabakatı için benzer bir yatırım planını Türkiye’de hayata geçiren ve özellikle yeşil enerji yatırımlarını destekleyen bir şirkettir.

Scroll to Top